Wybielanie zębów – zalecenia po zabiegu

Cieszysz się swoim białym uśmiechem po wybielaniu?

Jeżeli jesteś już po zabiegu wybielania, pewnie zastanawia Cię, co powinieneś zrobić by utrzymać uzyskany efekt, lub nawet go poprawić.Oto kilka metod, które pomogą Ci zachować biały uśmiech na jeszcze dłużej.

Biała dieta

Aby efekt wybielania utrzymał się jak najdłużej należy pamiętać o tzw. ,,białej diecie”.
Bezpośrednio po zabiegu wybielania przez dwie godziny nie należy jeść i pić niczego poza wodą mineralną.
Przez 72 godziny po zabiegu należy
– zrezygnować z pokarmów i napojów barwiących zęby (kawy, herbaty, w tym białej i zielonej,czerwonego wina, ciemnych soków -porzeczkowy, żurawinowy, malinowy itp.,coli i innych napojów gazowanych wraz z energetykami ).Szkliwo w tym okresie jest częściowo odwodnione i szczególnie narażone na ponowne wchłonięcie barwników.
– należy również unikać spożywania kwaśnych (soki owocowe,cytrusy,ogórki i kapusta kiszona,jabłka)oraz bardzo gorących i bardzo zimnych pokarmów i napojów ze względu na mogącą wystąpić nadwrażliwość po-zabiegową.
– zrezygnować trzeba też z ciemnych sosów, zup oraz warzyw i owoców takich jak buraczki, brokuły, pomidory, szpinak, marchew, jagody.
– spożywać niebarwiące pokarmy i napoje ( drób, ryby,nabiał, białe makarony i pieczywo,niegazowana woda mineralna)
-nie wolno palić, gdyż dym tytoniowy może w znacznym stopniu przebarwić wybielone zęby.

Jeżeli nie możemy zrezygnować z porannej kawy, dozwolona jest cafe late, ale najlepiej pić ją przez słomkę, gdyż wtedy płyn w znacznie mniejszym stopniu ma styczność ze szkliwem naszych zębów.

Utrzymywanie się efektu (skuteczność)

Rzeczywista barwa szkliwa, którą osiągnęliśmy dzięki zabiegowi, pojawia się po ok. 14 dniach, oczywicie pod warunkiem przestrzegania zaleceń po-zabiegowych, zwłaszcza tzw. „białej diety”.
Czas utrzymywania się efektu wybielenia zależy od dwóch głównych czynników:
nawyków osoby poddanej wybielaniu, oraz stopnia porowatości zębów.
Osoby o naturalnie porowatym szkliwie mają zęby bardziej podatne na działanie barwników i tym samym ich zęby szybciej niż zęby innych osób wrócą do stanu sprzed wybielania. Niestety nie jest możliwe wcześniejsze ustalenie stopnia porowatości szkliwa.W zależności od tego oraz od stosowania się do zaleceń efekt może być podtrzymany od 6-ciu miesięcy nawet do 2-3 lat.

Jak podtrzymać śnieżną biel?

Aby utrzymać jak najdłużej efekt wybielenia zębów należy wykonywać stomatologiczne badanie kontrolne nie później niż co 6 miesięcy, regularnie usuwać złogi nazębne (kamień i osad).Dbać o higienę jamy ustnej według zaleceń lekarza, zminimalizować spożycie płynów i pokarmów zawierających barwniki oraz palenie tytoniu.
Aby wzmocnić efekt wybielania warto po zabiegu skorzystać z naszej szerokiej oferty past i płynów podtrzymujących wybielanie BlanX, a także z nowego produktu BlanX Extra White – aplikatora wybielającego w sztyfcie.
Produkty te działają w zależności od potrzeb pacjenta.
Nie ryzykuj, wybieraj wyłącznie specjalistyczne i w pełni bezpieczne produkty.

Zapytaj naszego stomatologa o najlepszy wybór dla Twoich zębów i ciesz się zdrowym i pięknym uśmiechem każdego dnia.