Protetyka

Czym jest protetyka?

Protetyka to dziedzina zajmująca się odtwarzaniem brakującego uzębienia. Dzisiejsza stomatologia proponuje nam wysokoestetyczne i trwałe uzupełnienia, a szeroki zakres możliwości pozwala na indywidualny wybór metody w zależności od potrzeb i warunków pacjenta.

W naszym gabinecie wykonujemy pełen zakres prac protetycznych. Najczęstszym zastosowaniem cieszą się korony i mosty porcelanowe oraz licówki. Proponujemy Państwu:

  • korony porcelanowe standardowe
  • korony wysoko kosmetyczne pełnoceramiczne lub na tlenku cyrkonu

Korony stosujemy w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia zęba, a także, aby poprawić jego estetykę (kształt i kolor). W przypadku potrzeby uzupełnienia zęba na skutek całkowitej jego utraty należy wykonać most. Warunkiem wykonania takiej pracy jest obecność własnego zęba przed i za luką.

Podobnie jak korony wykonujemy:

  • mosty porcelanowe standardowe
  • mosty wysokoestetyczne pełnoceramiczne lub na tlenku cyrkonu

Najwyższą estetykę zapewniają uzupełnienia protetyczne pełnoceramiczne oraz na tlenku cyrkonu. Tradycyjne uzupełnienia to korony i mosty wykonane techniką napalania porcelany na stop metalu. Praca taka w efekcie składa się z podłoża metalowego i części zewnętrznej w postaci warstwy porcelany.

Korony i mosty wykonane w taki sposób są trwałe, jednak efekt końcowy może nie być w pełni zadowalający ze względu na:

  • metalowe podłoże, które blokuje przezierność porcelany i nie pozwala na naturalne odbijanie i załamanie się światła
  • metalowy brzeg korony może z czasem stać się widoczny w postaci zasinienia dziąsła

Oba te czynniki są w pełni eliminowane w przypadku wysokoestetycznych prac pełnoceramicznych lub na tzw.białym metalu, czyli tlenku cyrkonu. Prace takie są niezwykle naturalne i idealnie komponują się z zębami pacjenta. To idealne rozwiązanie dla osób poszukujących wysokiej estetyki i jakości w stomatologii. Jeżeli chcesz jednocześnie uzyskać wysoki efekt estetyczny i zaoszczędzić czas, przeczytaj o nowej technologii skanowania uzupełnień protetycznych w zakładce „Wysokoestetyczne licówki i korony” (technologia CAD/CAM – wysokoestetyczne korony, mosty i licówki nawet w jeden dzień)