Uzupełnienia braków zębowych – wysokoestetyczne korony i mosty

Czym jest protetyka?

Dzisiejsza stomatologia proponuje nam wysokoestetyczne i trwałe uzupełnienia, a szeroki zakres możliwości pozwala na indywidualny wybór metody w zależności od potrzeb i warunków pacjenta.
W naszym gabinecie wykonujemy pełen zakres prac protetycznych. Najczęstszym zastosowaniem cieszą się korony i mosty porcelanowe oraz licówki (patrz zakładka usługi → licówki) .

Proponujemy Państwu:

korony wysokokosmetyczne w całości z porcelany lub na podłożu z tzw. białego metalu- tlenku cyrkonu

korony wysokokosmetyczne

korony standardowe – porcelana napalana na metalowe podłoże

korony standardowe

Korony stosujemy w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia zęba, a także, aby poprawić jego estetykę (kształt i kolor).
W przypadku potrzeby uzupełnienia zęba na skutek całkowitej jego utraty należy wykonać most. Warunkiem wykonania takiej pracy jest obecność własnego zęba przed i za luką.

Wykonujemy:

mosty wysokokosmetyczne w całości z porcelany lub na podłożu z tzw. białego metalu- tlenku cyrkonu

mosty wysokokosmetyczne

mosty standardowe – na bazie metalu licowanego porcelaną

mosty standardowe

Najwyższą estetykę zapewniają uzupełnienia protetyczne pełnoceramiczne oraz na tlenku cyrkonu. Tradycyjne uzupełnienia to korony i mosty wykonane techniką napalania porcelany na stop metalu. Praca taka w efekcie składa się z podłoża metalowego i części zewnętrznej w postaci warstwy porcelany.

Korony i mosty wykonane w taki sposób są trwałe, jednak efekt końcowy może nie być w pełni zadowalający ze względu na:

  • metalowe podłoże, które blokuje przezierność porcelany i nie pozwala na naturalne odbijanie i załamanie się światła
  • metalowy brzeg korony może z czasem stać się widoczny w postaci zasinienia dziąsła

Oba te czynniki są w pełni eliminowane w przypadku wysokoestetycznych prac pełnoceramicznych lub na tzw.białym metalu, czyli tlenku cyrkonu. Prace takie są niezwykle naturalne i idealnie komponują się z zębami pacjenta. To idealne rozwiązanie dla osób poszukujących wysokiej estetyki i jakości w stomatologii.

 

Jeden z zabiegów odnośnie estetyki uśmiechu:

A oto najświeższa praca, udokumentowana zdjęciami poniżej, z całej kolekcji jakie wykonała lek.stom. Agnieszka Szpara.
W tym przypadku mamy do czynienia z klasycznymi tremami międzyzębowymi. Tremy to widoczne odstępy między zębami, powstałe na skutek nieprawidłowości w zgryzie lub w wyniku utraty zębów bocznych. Taka wada sprawiała pacjentce spory dyskomfort na co dzień, w szczególności w komunikacji werbalnej z klientami podczas pracy. Niezadowalający był również odcień szkliwa.
Zaproponowano zabieg polegający na oszlifowaniu kilku zębów i wykonaniu wysokoestetycznych koron w jaśniejszym tonie. W ten sposób zamknięto zarówno tremy jak i uzyskano pożądany efekt wizualny ku ogromnemu zadowoleniu pacjentki. Zadowolenie i szeroki uśmiech pacjenta to dla nas największa satysfakcja.
Następnym razem popracujemy nad dolnym łukiem uzębienia :)
Jeżeli macie Państwo podobny problem i chcielibyście szeroko się uśmiechać na co dzień, zapraszamy na konsultacje do naszego gabinetu a dr Agnieszka Szpara zapewni pomoc w uzyskaniu Twojego Wymarzonego Uśmiechu :)
Serdecznie zapraszamy.