Targi Stomatologiczne DENTAMED

Targi stomatologiczne

Targi DENTAMED to jedna z największych imprez stomatologicznych w Polsce. W tym roku odbywały się na Wielofunkcyjnej Hali Sportowej AWF, Wrocław, al. Paderewskiego 35. Plan terenów wystawowych można zobaczyć pod tym linkiem. Na targach można było spotkać producentów, przedstawicieli, dystrybutorów sprzętu, narzędzi, materiałów dentystycznych, środków farmaceutycznych, odzieży medycznej, oprogramowania medycznego z całej Polski.

Dlaczego tam byliśmy?

Targi były świetną okazją do zapoznania się na żywo z najnowszym sprzętem, akcesoriami i nowinkami z zakresu stomatologii. Od dłuższego czasu Gabinet Stomatologiczny Twój Uśmiech (Wrocław, Klecina) rozwija się i zmienia, również pod względem sprzętu. Na Targach oglądaliśmy nowe lampy do wybielania, oraz aparaty do RTG.

Co nas zaciekawiło?

Wszystkie stoiska były bardzo ciekawe i przykuwały naszą uwagę. Z zaciekawieniem zatrzymaliśmy się jednak przy dwóch. Pierwszym z nich było stoisko z prezentacją implantów drukowanych w technice 3D. Pisząc językiem fachowym – „Innowacyjna technologia laserowej dyfuzji mikrocząsteczek tytanu (DLMF) – tzw. 3D printing, umożliwiła zaprojektowanie implantu o zróżnicowanej strukturze, niemożliwej do uzyskania w tradycyjnych metodach produkcji”.
Szczegóły na ten temat znajdziecie Państwo na stronie producenta: www.tixos.pl.
Drugie stoisko przyciągnęło nas kolorami i… lawendą. Okazało się, że wystawcami była firma Stelo, która jest uznanym importerem amerykańskiej odzieży medycznej oraz roboczej; w tym odzieży typu scrubs, fartuchów medycznych, weterynaryjnych, kosmetycznych, fryzjerskich i SPA. W ofercie posiadają również profesjonalne obuwie medyczne oraz robocze marki Suecos, zaprojektowane przez szwedzkich ortopedów. Więcej na: www.stelo.pl.

Zakupy i nowości w gabinecie

Niedługo umieścimy informację o naszych nowych nabytkach, oraz korzyściach jakie z tego tytułu będą czerpać nasi klienci.