Świąteczny ostry dyżur stomatologiczny

Święta coraz bliżej

Okres świąt to czas spędzony w gronie rodziny i najbliższych. To prezenty, radość i duuuużo jedzenia. Niestety to także czas wzmożonej pracy dentystów i ostrych dyżurów stomatologicznych. Dlaczego tak się dzieje?

Nagły ból zębów

Właśnie przez jedzenie! Podczas świąt spożywamy bardzo dużo tłuszczu i cukrów, które są przyczyną powstawania kwasów. Osłabiają one nasze szkliwo i powodują stany zapalne zębów zaatakowanych już wcześniej przez próchnicę. Wskutek tego pojawia się bardzo silny ból.
Pacjenci są zmuszeni do poszukiwania ostrego dyżuru stomatologicznego lub stomatologa, który w święta przyjmuje pacjentów. Z pewnością wyobrażamy sobie święta zupełnie inaczej niż na fotelu u dentysty…

Profilaktyka

Jeśli przedstawiony wyżej scenariusz nie jest wizją alternatywnej formy odpoczynku, to warto pomyśleć o profilaktyce. Przed świętami warto odwiedzić swojego stomatologa i zrobić kontrolny przegląd zębów.

Gdyby jednak…

… przytrafiła nam się taka „niespodzianka” to warto pamiętać, że Twój Uśmiech prowadzi weekendowy ostry dyżur stomatologiczny. Wyłączając wigilię i okres świąteczny pomagamy naszym pacjentom w zwalczeniu bólu. Przyjmujemy w weekendy od godziny 9 do 22